سند به نام خریدار

اقساط بلند مدت

قیمت منصفانه

تحویل فوری

مشاوره رایگان

پربازدید ترین خودروها

فروش اقساطی خودرو با فرنام خودرو

فروش اقساطی خودرو یکی از روش‌های محبوب برای خرید خودرو است که به مشتریان امکان می‌دهد بدون نیاز به پرداخت یکجا و سنگین، صاحب خودرو شوند. در این روش، خریدار مبلغی را به عنوان پیش‌پرداخت واریز کرده و بقیه مبلغ را طی اقساط ماهانه یا سالانه پرداخت می‌کند. این روش، به‌خصوص برای افرادی که بودجه محدودی دارند یا نمی‌خواهند تمام پس‌انداز خود را صرف خرید خودرو کنند، بسیار مناسب است.

فرنام خودرو یکی از مجموعه‌های فعال در حوزه فروش اقساطی خودرو است .به واسطه ثبت معاملات بسیار و با تکیه بر اعتماد مشتریانش توانسته با تجربه و دانش کافی، خدمات فروش اقساطی خودرو را به هموطنان سراسر کشور عرضه کند.

یکی از مزایای اصلی فروش اقساطی خودرو، کاهش فشار مالی بر خریدار است. افراد می‌توانند با برنامه‌ریزی بهتر و مدیریت مالی، به‌راحتی اقساط خود را پرداخت کنند. همچنین، فروش اقساطی خودرو به خریداران این امکان را می‌دهد که بدون نیاز به انتظار طولانی مدت برای جمع‌آوری کل مبلغ، زودتر از خودرو جدید خود استفاده کنند و از آن لذت ببرند.

مشاوره رایگان با کارشناسان فرنام خودرو

همین حالا با فرنام خودرو تماس بگیرید و خودرو دلخواه خودر را اقساطی خرید بکنید

سوالات متداول پیرامون خرید از فرنام خودرو

 • شناسنامه و کارت ملی
 • دسته چک سیادی
 • مدرک سکونتی و شغلی

هر شخص دیگری میتواند به جای شما چک دهد

تمامی خودرو هایی ایرانی و چینی که در وب سایت موجود است مجموعه فرنام خودرو قابل خرید است.

بله در صورت تسویه امکان فروش وجود دارد.

مشاوره رایگان با کارشناسان فرنام خودرو

همین حالا با فرنام خودرو تماس بگیرید و خودرو دلخواه خودر را اقساطی خرید بکنید

خرید اقساطی خودرو

حتی اگر تاکنون شخصا برای خرید خودرو اقساطی اقدام نکرده باشید، قطعا دوستان و آشنایانی داشته‌اید که از این طریق صاحب خودرو شده‌اند.

تجربه شما یا آن‌ها از خرید اقساطی خودرو به دو شکل ثبت شده است، یا از نتیجه کاملا راضی بوده و یکی از بهترین تجربه‌های معاملاتی عمرتان ثبت شده است، یا نتیجه ناامید کننده بوده است و چشمتان از هر آنچه عنوان اقساطی دارد ترسیده است!

آیا شرکت در طرح فروش اقساطی خودرو با اقساطی بلند مدت 30 ماهه منطقی است؟

شرکت در طرح فروش خودرو اقساطی با اقساط بلند مدت ۳۰ ماهه به نظر می‌رسد که می‌تواند یک گزینه مناسب برای برخی متقاضیان باشد. با این حال نباید فقط به شرایط اقساط دقت کنید و لازم است قبل از اینکه تصمیم به شرکت در این طرح را بگیرید، با دقت تمام جوانب را ارزیابی کنید و سپس طرح خرید خودرو را رد یا تایید کنید. هرچه مدت زمان اقساط بلندتر باشد، بازپرداخت برای شما آسان‌تر خواهد بود، به شرطی که قیمت تمام شده خودرو منصفانه باشد. خرید خودرو اقساطی با اقساط بلندمدت یکی از روش‌های متداول برای تامین نیاز به خودرو است. این روش به دلیل مزایای فراوانی که دارد، مورد توجه قرار گرفته است. مزایای خرید خودرو با اقساط بلندمدت شامل موارد زیر است:

 • استفاده از خودرو بدون نیاز به پرداخت هزینه اولیه

با خرید ماشین قسطی، نیاز به پرداخت هزینه اولیه کاهش پیدا می‌کند و می‌توان در ابتدا مبلغ کمتری پرداخت کرد.

 • پرداخت قسط‌ ها به صورت منظم:

با خرید ماشین اقساطی، خریدار ملزم است تا قسط‌ها را به صورت منظم پرداخت کند که این امر باعث می‌شود تا فرد از نظر مالی کنترل بیشتری بر روی وضعیت  داشته باشید. در واقع پرداخت اقساط متقاضیان خرید را به نوعی انضباط مالی می‌رساند.

 • تأمین نیاز به خودرو

با خرید قسطی خودرو، شما به راحتی می‌توانید نیاز خود به یک خودرو را تأمین کنید و با تحویل فوری از همان زمان عقد قرارداد از مزایای ماشین جدید بهره‌مند شوید.

با توجه به مزایای ذکر شده، خرید خودرو اقساطی با شرایط بلند مدت به‌عنوان یکی از روش‌های مناسب برای تامین نیاز به خودرو در نظر گرفته می‌شود. با این وجود  شرکت در طرح فروش اقساطی خودرو با اقساط بلند مدت ۳۰ ماهه تنها در صورتی منطقی است که شما به دقت هزینه‌ها و شرایط را بررسی کرده و مطمئن شده باشید که می‌توانید اقساط ماهیانه را به موقع پرداخت کنید.

با تمام این تفاسیر اگر شما قصد دارید یک خودروی جدید را به صورت اقساطی تهیه کنید، باید به معتبر بودن فروشنده توجه کنید. در واقع، خرید ماشین قسطی ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی برای شما شود. از مهمترین مواردی که باید در نظر داشته باشید، این است که فروشنده مورد نظر شما باید باسابقه و مطمئن باشد. در غیر این صورت، شما ممکن است با یک فروشنده نامعتبر روبرو شوید که باعث ایجاد مشکلاتی برای شما می‌شود. برای مثال، فروشنده ممکن است بعد از دریافت پول، خودرو را به شما تحویل ندهد یا اقدام به تحویل خودرویی با کیفیت پایین کند. همچنین، معتبر بودن فروشنده به شما اطمینان می‌دهد که شرایط قرارداد اقساطی به درستی تعیین شده است و هیچ گونه کلاهبرداری صورت نمی‌گیرد.

در نتیجه برای خرید خودرو اقساطی، حتما باید به معتبر بودن فروشنده توجه کنید تا بتوانید خودروی مورد نظر خود را با اطمینان بخرید.

فروش اقساطی خودرو تحویل فوری

تحویل فوری خودرو برای بسیاری از مشتریان بسیار مهم است. زمان تحویل خودرو از جمله عواملی است که تاثیر قابل توجهی بر رضایت مشتری هنگام خرید خودرو اقساطی دارد. در واقع، اگر یک خودرو در زمان مورد انتظار تحویل داده نشود،  باعث می‌شود که مشتریان ناراضی شوند و به احتمال زیاد به دنبال تغییر نظر و یا لغو خرید خودرو باشند.

همان اتفاقی که اکنون گریانگیر کمپانی‌های خودروساز وطنی شده است. زیرا پس از ثبت نام و قرعه کشی برای عرضه محصولات خود، غالبا زمان تحویل ماشین را شش ماه تا یک سال آینده عنوان کرده‌اند. این در حالی است که مشتریان ادعا داشته‌اند که در بسیاری از موارد، زمان تحویل همچنان به تعویق می‌افتد و متقاضی نمی‌تواند برنامه‌ریزی درستی برای تصمیمات مالی خود داشته باشد.

به همین دلیل این روزها خرید ماشین اقساطی از مراکز آزاد و معتبر، بیش از خرید خودرو از کارخانه، محبوبیت دارد.  علاوه بر  همه اینها‌، تحویل فوری خودرو می‌تواند به مشتریان کمک کند تا هزینه‌های اضافی را کاهش دهند. برای مثال، اگر یک مشتری قصد دارد که خودرو را برای عزیمت به سفری طولانی خریداری کند، زمان تحویل فوری خودرو می‌تواند به او کمک کند تا هزینه‌های اضافی مانند اجاره خودرو جایگزین را کاهش دهد. بنابراین شرط تحویل فوری هنگام خرید خودرو اقساطی برای مشتریان بسیار مهم است و می‌تواند به آن‌ها در کاهش هزینه‌ها و افزایش رضایت کمک کند.

فروش ماشین قسطی با شرط تحویل فوری در واقع یک روش منطقی است که هم به نفع  فروشندگان خودرو است و هم خریداران. وقتی ماشین به مشتری تحویل داده می‌شود، در واقع او برای پرداخت اقساط خود، انگیزه بیشتری دارد. در نتیجه باز پرداخت اقساط به موقع انجام می‌شود و از مشکلات احتمالی بین فروشنده و خریدار بابت دیرکرد پرداخت، خبری نیست.

تحویل فوری در طرح‌های خرید خودرو اقساطی  یک امتیاز ویژه برای مشتری است. امتیازی که باعث می‌شود با حداقل سرمایه، ماشین جدید بخرد و به خانه ببرد.  به این ترتیب، تحویل فوری هم مزیتی برای فروشنده است و هم برای خریدار.

حفظ حقوق فروشنده با شرایط فروش اقساطی خودرو

فروش خودرو اقساطی یک روش پرکاربرد در بازار است، مانند خرید و فروش همه کالاهای بزرگ  یا تصمیمات مالی مهم از جمله خرید قسطی ملک، زمین، لوازم الکترونیکی و … . در این روش، فروشنده به خریدار اجازه می‌دهد تا بخشی از مبلغ کل را پرداخت کند و سپس به‌صورت دوره‌ای مابین چند ماه تا چند سال، قسط باقی‌مانده را بپردازد. در فروش اقساطی، حفظ حقوق فروشنده و خریدار بسیار مهم است. برای حفظ حقوق فروشنده، قراردادی بین خریدار و عرضه کننده بسته می‌شود که شرایط دقیق پرداخت قسط‌ها، جرایم تأخیر در پرداخت و سایر مسائل را تعیین می‌کند.

همچنین فروشنده می‌تواند از وثیقه یا ضامن برای تضمین پرداخت قسط‌ها استفاده کند. به همین منظور، برای حفظ حقوق، خریدار نیز باید شرایط دقیق قرارداد خرید ماشین اقساطی را مطالعه کند و از جرایم سنگین در صورت تأخیر در پرداخت قسط‌ها آگاه باشد. همچنین باید از قابلیت لغو قرارداد در صورت عدم پرداخت به موقع، مطلع شود. خریدار باید تعهدات فروشنده را مطالعه کند و مطمئن شود که در برابر پرداخت‌ها رسید قانونی دریافت می‌کند و فروشنده به تمامی تعهداتی که بر ذمه دارد، عمل می‌نماید. به طور کلی، فروش اقساطی یک روش مفید برای خرید کالاهای بزرگ است؛ ولی برای حفظ حقوق هر دو طرف در این نوع خرید، باید شرایط دقیقی در قرارداد تعیین شود.

تنظیم قرارداد شفاف و مشخص برای خرید ماشین قسطی،  دارای مزایا و فواید متعددی است. اولین و مهمترین مزیت آن، کاهش ریسک برای خریدار است. با تنظیم یک قرارداد شفاف، شرایط خرید به‌صورت دقیق بیان می‌شود و خریدار قبل از امضای قرارداد، با جزئیات کامل شرایط پرداخت و تعهدات خود آگاه خواهد بود. در ادامه با توجه به شفافیت قرارداد، احتمال وجود هرگونه سوءاستفاده، ابهام یا دروغ در شرایط خرید کاهش می‌یابد.

علاوه بر این به دلیل وضوح شرایط قرارداد خودرو اقساطی، تعاملات و مذاکرات بین خریدار و فروشنده نیز ساده‌تر و بدون تعارض صورت خواهد گرفت. تنظیم قرارداد شفاف برای خرید اقساطی خودرو، همچنین به خریدار امکان می‌دهد تا پرداخت‌های خود را به‌صورت دقیق و به‌موقع انجام دهد و در نتیجه تحت فشار مالی و پرداخت چندین قسط یکباره قرار نگیرد.

بهترین شرایط فروش اقساطی خودرو شامل چه مواردی است؟

خرید خودرو اقساطی به عنوان یک الگوی فروش محبوب در بازار خودرو، توجه بسیاری از مشتریان را به خود جلب کرده است. بهترین شرایط فروش قسطی شامل چند مورد است که باید در نظر گرفته شود. اولین مورد مهم، قیمت خودرو و نرخ سود است. این دو عامل باید به نحوی تعیین شود که برای مشتری جذاب باشد و در عین حال فروشنده نیز ضرر نکند. اگر قیمت کارخانه یک خودرو ۲۰۰ میلیون تومان باشد، اما قیمت بازار آزاد ۴۰۰ میلیون تومان تعیین شود و به این میزان سود ناشی از فروش قسطی هم افزوده شود، چه دلیلی دارد که مشتری زیر بار چنین معامله‌ای برود؟! بنابراین ماشین قسطی باید قیمت منصفانه داشته باشد و حاشیه سود در نظر گرفته برای آن هم باید از عرف بازار  تاثیر بپذیرد.

مدت زمان بازپرداخت اقساط نیز باید قابل قبول و مناسب باشد. هر چه تعداد اقساط بیشتر باشد، مبلغ قسط کمتر و فشاری که به خریدار تحمیل می‌گردد، ناچیزتر خواهد شد.

درباره مدت زمان تحویل خودرو و نوع قرارداد نیز پیشتر صحبت کردیم، خرید ماشین اقساطی باید با پیش شرط تحویل فوری همراه باشد و در غیر این صورت نباید زیر بار آن رفت. قرارداد هم باید شفاف و قانونی باشد تا خریدار و فروشنده تعهدات خود را بدانند و در صورت تخلف هر کدام امکان پیگیری قضایی وجود داشته باشد.

چگونه برای خرید اقساطی خودرو آماده شویم ؟

برای خرید ماشین اقساطی ابتدا باید به دنبال فروشنده‌های معتبر و قابل اعتماد باشید. پس از اینکه فروشنده مناسب را پیدا کردید، باید به بررسی شرایط اقساطی بپردازید. در اینجا باید به مواردی چون نرخ سود، مبلغ پیش پرداخت، تعداد اقساط و شرایط پرداخت توجه کنید. همچنین برای خرید خودرو اقساطی باید قبل از امضای قرارداد، مطالعه دقیقی از شرایط و ضوابط قرارداد داشته باشید. در نهایت، برای خرید خودرو اقساطی باید به این نکته هم توجه کرد که پرداخت اقساط باید به صورت منظم و با توجه به شرایط قرارداد انجام شود.

به هرحال خرید خودرو با اقساط یکی از روش‌های معمول برای دستیابی به خودرو در ایران است. این روش به دلیل افزایش قیمت خودرو و کاهش توان خرید مردم، جایگزینی مناسب برای خرید نقدی شده است. از مزایای خرید خودرو اقساطی می‌توان به این نکات اشاره کرد:

 • امکان دسترسی به خودرو برای افرادی که توان خرید نقدی را ندارند
 • تقسیط هزینه خودرو در طول زمان و سهولت پرداخت قسط‌ها
 • امکان گرفتن خودرو با پرداخت اولیه کمتر

 اما خرید خودرو با اقساط نیز دارای معایبی است که اگر فروشنده درست پیدا کنید، بسیاری از این معایب از بین خواهند رفت. به عنوان مثال گاهی سودهای نجومی طی خرید قسطی از خریدار دریافت می‌شود یا  بعضی اوقات قراردادهای خرید با اقساط حاوی شرایط و مفادی هستند که ممکن است ضررآور باشند. بنابراین قبل از هر چیز باید فروشنده معتبر و با سابقه پیدا کنید که بالاترین سطح رضایت مشتریان قبلی را به دست آورده باشد.

اما چه وقت معامله یک ماشین اقساطی را می‌توان تجربه‌ای موفق نامید؟!

اگرچه موفقیت در معاملات مالی شرحی نسبی دارد، اما پایبند به اصولی است که چنانچه از سوی فروشنده رعایت شود، تجربه‌ای دلچسب از خرید ماشین اقساطی را از آن مشتری می‌کند.
به طور کلی باید گفت خریدار زمانی از شرکت در طرح فروش اقساطی خودرو لذت می‌برد که شرایط زیر فراهم باشد:

 • تنوع زیادی از خودروهای داخلی و وارداتی وجود داشته باشد تا برای انتخاب، محدودیتی گریبانگیر مشتری نشود
 •  قرارداد بین مشتری و فروشنده به قدری شفاف باشد که هیچ نقطه مبهمی در آن دیده نشود و قابلیت پیگرد قضایی داشته باشد.
 • اعتبار مجموعه فروش اقساطی خودرو به قدری باشد که هیچ نگرانی بابت پایبندی به تعهدات فروشنده وجود نداشته باشد.
 • خودرو به صورت فوری و آنی به خریدار تحویل شود تا از هزینه‌های جانبی زندگی فرد کاسته شود
 • امکان خرید اقساطی خودرو با کمترین میزان سرمایه و ارائه حداقل پیش‌پرداخت وجود داشته باشد تا بتوان با هر میزان موجودی حساب برای مالکیت خودرو مورد نظر اقدام کرد.
 • خریدار باید در طرح خرید ماشین قسطی، رسید معتبری دریافت کند که سند محکمی بر میزان پرداختی‌های او باشد. تا هر زمان که خللی در معامله واقع شود، مبلغ اقساط، قابلیت بازگردانی و تحقیق و تفحص را داشته باشد.
 • برای خریدار مهم است که مدت زمان باز پرداخت اقساط، به نحوی برای او در نظر گرفته شود که ضمن اینکه معیشت خانوار او را تحت تاثیر قرار ندهد،امکان پرداخت نیز برایش میسر باشد. بنابراین بهترین طرح برای خرید اقساطی خودرو طرحی است که مبلغ اقساط با نظر مشتری تعیین گردد و زمان بازپرداخت، بلند مدت در نظر گرفته شود.
 • بسیاری از ما درباره خودروهها اطلاعات تکمیلی نداریم، بنابراین استفاده از نظرات کارشناسانه یک تکنسین خبره در امر فروش اقساطی خودرو می‌تواند بسیار راهگشا باشد.

آیا امکان خرید اقساطی خودرو با شرایطی که عنوان شد وجود دارد؟

اگر شما هم گمان می‌کنید، شرایطی که در قسمت قبل برای خرید ماشین قسطی عنوان کردیم بسیار آرمانی است و چنین مرکزی را فقط در رویاها می‌توان پیدا کرد، باید بگوییم که اشتباه می‌کنید.
آنچه این روزها در قالب طرح فروش ماشین اقساطی از سوی فرنام خودرو ارائه می‌شود، دقیقا با همین ضوابط، شرایط و مقررات همخوانی دارد.
بر این اساس فرصت مغتنمی فراهم شده تا هم کسانی که به دنبال طرح‌های فروش اقساطی خودرو هستند تا برای نخستین بار ماشین‌دار شوند، در این طرحها شرکت کنند و هم کسانی که قصد تعویض خودرو با یک خودرو باکیفیت‌تر و به روزتر را دارند.